Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Іванова суниця 2010
Клубы по интересам > Ягодный Клуб > Земляника
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Дмитро
Цитата(Ivann @ 20.8.2011, 14:52) *
Це Іванова Елсіноре на середину серпня. Здається, сорт має потенціал побити КЄ урожайністю.

Ти маєшь на увазі КЄ-2?

Цитата(Веснянка @ 20.8.2011, 19:30) *
Спросила сорт - сказали, Диамант. У нас на Урале о таком не слышала.

По-моему, папаша Альбиона.
Ivann
Дмитро, привіт!

У мене не було сорту Єлизавета-2. Тільки стара версія - Королева Єлизавета. (Злі язики подейкують, що це одне і те ж.) Моя КЄ однозначно б'є мій же Альбіон загальною урожайністю. Але ж і суттєво поступається якістю ягоди, в першу чергу товарним видом. Крім того Альбіон дає видимо крупнішу ягоду.
Єлсіноре додає в урожайності, та менше програє (Альбіону) в зовнішній красі. Тому, поки що, думаю, що Елсіноре витіснить КЄ з мого суничника. Та з рік-два поспостерігаю... Квапитись нема куди.
Ivann
Сьогодні переслав у наш клуб (КОЗ - клуб органічного землеробства) свою статтю про аматорську суницю на Прикарпатті. Для клубної газети "Голос Землі".

Co to będzie?
Дмитро
А почему у тебя нет КЕ-2? Все ей такие дифирамбы поют...
Ivann
Дмитро, привіт!

Єлизавету 2 заводити не планую. Причин кілька.
1. Це типу клон КЄ. (Я багато читав про клони в яблуні, напр. Ред Делішес має їх пару десятків. Клони в суниці - річ не така поширена і тому трохи сумнівна). Сумніваюсь я, і це підкріплено багатьма відгуками людей з виноградного, що різниця між Є2 і КЄ хоч трохи суттєва.
2. Мені КЄ не особливо подобається - при чудовій урожайності значно програє товарністю ягоди Альбіону. імхо.
3. Не засмучуйся, але Є2 вже вчорашній день. Дифірамби їй співають лише ті, хто не слідкує за суничною селекцією. (Звичайно, ЗЗ взагалі під 60, але Зенга, на відміну від КЄ, увійшла в золоту колекцію. - Це все імхо!)
4. Найближчі роки розширення своєї колекції планую виключно за рахунок сортів КСД. Просто на мою думку нейтрали ще не дотягують. Якби не їх здатність давати ягоду в липні-жовтні, то мало хто бавився би з більшістю сортів НСД (КЄ входить в цю більшість). Це знову імхо.
Дмитро
Привіт, Іван.
Звичайно, Альбіон і смачніший, і на вигляд ідеальний. Але КЄ-2, як кажуть, набагато врожайніша. Крім того, Альбіон затвердий. Імхо. Після нього тягне на щось ніжніше...

Ну, добре, КЄ-2 тобі не довподоби. А що б ти порадив з ремонтантів?
Ivann
Дмитро, привіт!

Для товарного урожаю ремонтанти (нейтрали) , як на мене , не годяться. При моїй простій агротехніці їх урожайність поступається урожайності добротних сортів КСД. Це не дивлячись на те, що період плодоношення протягом сезону в рази довший. Тому я тримаю свої нейтрали на 90% задля урожаю 2-ї хвилі (кінець липня - серпень) та почасти 3-ї (вересень). На 10% - це ягода в червні в основному для цікавості та порівнянь. Ну так от - урожайність КЄ безперечно краща. Але якогось солідного валу ягоди (в серпні-вересні) нема все одно. Тому хай вже краще менша кількість Альбіону (ніж КЄ), зате якісніша ягода!
А твердість Альбіону зараз не така критична, як у червні чи вересні. Цілком приємлемий рівень.
На сьогоднішній день Альбіон для мене - №1 серед 11 моїх нейтралів.
Николай
Ягодные мои, очень жаль, но ваш информативный и полезный диалог проходит мимо тех, кто не владеет нашей мовой. Для них это просто знакомые буковки и наврядли они будут использовать переводчики. Дима так и сказал, что не заглядывает сюда именно по этому. Но похоже, что вам всё равно и вы обращаетесь только друг к другу. Хотя и такой вариант возможен. icq11.gif
Иван, а можешь показать нам свою статью про клубнику? Поверь, не только мне будет очень интересно...
Ivann
Николай, привіт!

Ще раз щодо мови. Якщо я, ти, Дмитро... (ті, хто вважають себе менше чи більше якось причетними до українства) не будуть давати пости українською мовою, то таких постів не даватиме ніхто. І ніхто не читатиме - бо не буде що читати. Гіпотетично дійде до того, що спочатку з павутини пропаде українська мова, потім польська, потім російська, німецька, англійська... Залишиться лише китайська. (Ну типу - їх же все одно найбільше, то хай усі решту і зубрять їх ієрогліфи...) Тобто пропонована тобою ідея уніфікації насправді на шкоду не лише українству, а і російству і європейству, як такому. А не скажеш по розрізу очей, що в тебе китайське коріння! msn-biggrin.gif (До речі, недавно читав, що в кінці 19 століття Російська імперія мала стопудові можливості приєднати до себе Китай. Але тодішній російський прем"єр мудро написав Миколі2 - "через 50 років усе виглядатиме так, що це Китай приєднав до себе Росію".)
Щодо важкості читання українського тексту. Гадаю важкості нема. Справа звички. (Пробував читати репринтне видання 300 лет династии Романовых. На староруській мові. Спочатку губишся. А через пару сторінок - жодних проблем. Тому краще зараз читати українською, щоб дітям не довелось читати китайською.
Статтю скоро викладу. Все одно газета лише в вересні виходить. Хоча нічого революційного там нема. Просто суб"єктивний погляд аматора-органіста на вирощування суниці на Прикарпатті.
Дмитро
Николай, если помнишь, мы в своё время уже об этом говорили. Я тогда тебя поддержал.

Но, думаю, Иван открыл эту тему в том числе и для того, чтобы писать здесь на своём родном языке. Заходя сюда, я оказываюсь у него в гостях и просто проявляю уважение к хозяину. Тем более, что Иван знает, что украинским я владею.

Хотя, конечно, испытываю чувство вины перед нашими русскоязычными друзями, что мы их отсекаем от общения.
Vlada
Цитата(Дмитро @ 28.8.2011, 19:40) *
Николай, если помнишь, мы в своё время уже об этом говорили. Я тогда тебя поддержал.

Но, думаю, Иван открыл эту тему в том числе и для того, чтобы писать здесь на своём родном языке. Заходя сюда, я оказываюсь у него в гостях и просто проявляю уважение к хозяину. Тем более, что Иван знает, что украинским я владею.

Хотя, конечно, испытываю чувство вины перед нашими русскоязычными друзями, что мы их отсекаем от общения.

Ну уж нет, читать-то читаем... msn-biggrin.gif
Веснянка
...но несколько медленнее.
А що якби писати зразу два варiанти - росiйський и украiньский? Це було б краще: кожен би мало того, що читав, так ще й вивчав би мову при бажаннi.
А про китайцев аргумент лично меня как-то не убедил. Есть закон в филологии про то, что экстралингвистические факторы всегда сильнее лингвистических. Язык идет за другими объективными факторами. Отражает их, вовлекается в процессы, но не сам язык главный в решении судьбы языка.
Ivann
Если не принимать каких то сдерживающих мер (типа этнические чистки, кастовая изоляционность и т.д.) то если два этноса оказываются на одной территории, неминуемо "победит " язык, на котором общается большинство. Неважно, кто кого завоевал. В случае с Китаем - сих трудолюбивых товарищей в конце 19 века было (не уверен, но полагаю) в разы больше, чем всех русских, не совсем русских и совсем нерусских в империи Николая2. Вон маньчжуры даже династию китайских императоров сколотили. И шо, в Китае стали по маньчжурски общаться?
Можно и не ходить за тридевять земель - что стало с викингами на Руси??? Чего же мы не гутарим на великом и могучем языке Рюрика, Хельги и прочих благородных норманов?

Королева Єлизавета закінчила 2-гу хвилю плодоношення. Чітко і акуратно - залишилось зовсім трохи дрібноти. Потужної 3-ї хвилі не буде. А скажімо у Альбіону чи Елсіноре чіткого поділу між 2-ю та 3-ю хвилями цього сезону не було. Є спад, але не такий як у КЄ. 2-га хвиля плавніше перетікає у 3-ю.
Невелике цвітіння продовжується у ГДж та Біг Боя. Веселка, здається, припинила "вистрілювати" несезонні квітконоси.
Веснянка
Есть даже совсем небольшие страны, где два и даже три государствннных языка. Поглощение и полная ассимиляция - совсем не обязательны. Мне жаль, что руководство Украины не считается с тем, что ему заказывают налогоплательщики - те, кто содержит государство. Нет лучшего способа заставить возненавидеть язык, чем насаждать его насильно. Хорошо, что здесь, на форуме, наша добрая воля - на каком языке общаться.
Люблю та поважаю украiньську мову, но разве ж так можно поступать с русскоязычной частью населения?
А ваши посты читаю с интересом садовода и ценю возможность хлебнуть украинского... Правда, достает необходимость переключаться на анг. яз., чтобы поставть и с крапкой, а и с двома крапками на клаве вовсе не нахожу.
Дмитро
Цитата(Веснянка @ 28.8.2011, 19:54) *
...но несколько медленнее.
Есть закон в филологии про то, что экстралингвистические факторы всегда сильнее лингвистических.

Так Иван и говорил об экстралингвистических. Хотя, меня тоже не убедил.

Цитата(Веснянка @ 28.8.2011, 23:23) *
Правда, достает необходимость переключаться на анг. яз., чтобы поставть и с крапкой, а и с двома крапками на клаве вовсе не нахожу.

Найди в списке языков украинский и включи в свой список. В этом случае "і" будет на одной клавише с "ы", а "ї" - с "ъ".
Ivann
Сижу. Куру.

Николай
Иван, наконец-то мы увидели тебя во всей красе! biggrin.gif Впечатляет... Надемся и поглядеть на твою коллекцию ягодок. Покажешь? icq03.gif
Ivann
Николай, привіт!
Зможеш щось з цих двох фото вибрати на мій аватар? Або зразу дві ??? msn-biggrin.gif ( Сам я в цих приколах не дуже тямлю). Фото з паспорта моя меншенька десь посіяла...

Суницю свою, звичайно ж, ще фотографувати буду.
А що там в тебе? Тебе все більше нема в павутині, ніж є? Ти в Америку, чи Сибір не зібрався? icq03.gif
Ivann
Елсіноре сьогодні.

Молодий кущ Елсіноре! Ждем 3-ю хвилю.
Ivann
Кущик альпійки Жовтий Крем (на якому пару тижнів назад обрізав я все листя - через всихання.) Молоде листячко росте здоровим і бадьорим.
Ivann
Альбіон закінчує 2-гу хвилю плодоношення.

Одні з останніх ягід КЄ в сезоні 2011
Ivann
Дивує Біг Бой. Серед сортів КСД наймасовіше повторне плодоношення цього року. Фото 2 години тому.

Ivann
Остання ягідка на Шарлоті та Белле Бурбонайзе (Бурбон). Квітконоси періодично вищипую - хай кущі наберуться сил до зими.

Шарлота, до речі, виявилася кращою на смак.

Крихітка Мара де Буа. Можливо, на 1-2 кущах дозволити ягоді зав"язуватися. - Подивитись, як воно буде?

Молоді кущі КЄ (старі зачистив від квітконосів.

Ivann
Елсіноре.

Веснянка
Иван, спасибо, залюбовалась. И при каких температурах воздуха такая красота? А мульча - не камыш ли?
Ivann
Доброго дня.
В этом году первые 2 декады сентября выдались нетипичными - экстремально-теплыми. Днем доходило до 25, почти 30 тепла в тени. Ночи, правда осенние - диапазон менялся от +8 до +18. Еще вчера было очень тепло и солнечно. Но ночью нагнало тучек, прошли небольшие дожди. Наверно, грибов у лесах побольшеет. Сейчас пасмурно и тепло - где-то +20-23. Ветра нет. Хорошо же!
Камыша у меня очень мало. Растет с краю у болота вместе с другими травами и малиной. Тоесть мульчировать им не получается, но подложить под цветонос-другой всегда можно.
Веснянка
При такой погоде, как говорится, сам бы рос (это я про себя). А насчет камыша - мысль. Соломы взять негде. Обычно пользуюсь хвоей, но она быстро "уходит" - перепревает, с землей перемешивается. Камыш режете зеленый или уже сухой?
Ivann
В основном свежий. Впрок заготавливать не получается. Да и сколько того камыша... Основная мульча у меня - трава с газонокосилки. Хватает в лучшем случае на половину земляничника. Другая половина - просто земля. Во влажном климате сорняки споро растут. Их я очень далеко не отношу - перебью на месте или подсушу - и под ближайший кустик.
Веснянка
Складывается ощущение, что дальше 20 м от грядок вы не отходите весь сезон. Или отходите?
Николай
Иван, фотки отличные, но ооочень большие... biggrin.gif Ладно к меня безлимитка, но побереги трафик (и денюшки... icq03.gif ) нашик коллег - при каждом захоте на твою тему счетчик включается... Лечше вставлять ссылку "увеличение по клику" - так будет компактнее и целесообразнее.
Ivann
Цитата(Веснянка @ 25.9.2011, 15:53) *
Складывается ощущение, что дальше 20 м от грядок вы не отходите весь сезон. Или отходите?

Я всегда где-то тут biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Суниця для мене - заняття для душі. Не так вже і багато часу йде на неї. От доживу до пенсіїї biggrin.gif . От розвернусь тоді biggrin.gif .

Цитата(Крот @ 26.9.2011, 9:36) *
Иван, фотки отличные, но ооочень большие...

Николай, привіт! Критику врахую. msn-cool.gif
А сам ти де пропадаєш????
Ivann
Ну от. Статейку мою надрукували. Ну тепер мені і Лео Толстой не брат!!!!!!!!!!!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
А так це виглядало:

З досвіду вирощування органічної суниці на Прикарпатті.
(Записки аматора).

Її всі люблять . Нею всі захоплюються. Про неї пишуть в спеціалізованих журналах та популярних газетах. Її по праву називають королевою ягід. Це саме вона, - фрагарія ананаса, суниця садова крупноплідна. Та ягода, яку ми за звичкою називаємо «клубнікою». Виникнувши в результаті випадкового схрещування суниці віргінської та суниці чілійської у королівському саду Франції, ця культура (фрагарія ананаса) швидко завоювала світ.
Зрештою, популярних статей про суницю садову (клубніку) є чимало. Не варто переказувати їх зміст – хто забажає, той легко відшукає в інтернеті безліч матеріалу про королеву ягід. Мені ж хочеться трохи розповісти саме про свій улюблений суничник – аматорську «міні-плантацію», де (на сьогодні) ростуть і плодоносять понад 30 різних сортів. Загальна площа суничника – сотка-півтори, усе в динаміці, щось викорчовується, щось розсаджується, з’являються новинки, а щось і не витримує конкуренції. Найголовніше – вся суниця вирощується органічним способом, тобто без застосування мінеральних добрив та хімічних засобів боротьби зі шкідниками та хворобами. «Органічний» підхід з одного боку спрощує вирощування – не потрібно , скажімо, ламати голову з туками мін добрив чи рахувати дні терміну очікування після обробки пестицидом. З іншого боку, не маючи під рукою «хімічної зброї», до певної міри ризикуєш і урожаєм, і самою рослиною. Народні методи? Біопрепарати? Все це є, і все це я в різній мірі застосовую. Але ж не спроста продукція «еко» в світі коштує дорожче. Що ж, свій вибір я робив цілком свідомо. Переконаний, що члени клубу мене розуміють.
Отже – чи важко вирощувати суницю з врахуванням обмежень ОЗ? Не буду говорити за всю Україну. А в центральному Прикарпатті (район Калуша – Івано-Франківська) це абсолютно нескладно. І в першу чергу завдяки самій суниці крупноплідній. Запас природної міцності у цієї культури доволі високий, що дозволяє розраховувати на пристойну віддачу навіть при максимально простій агротехніці. Як почати? Простіше не буває – «ув’язуємся в бійку, а там буде видно». Беру розсаду і саджу на віддалі приблизно 30 см кущик від кущика. Найкращі грядки – на 2 рядки (ширина приблизно 70 см). Відмінний доступ до кожного кущика! Допустимі варіанти гряд на 3 і 4 рядки, коли з кожного боку грядки дістаєш не більше 2 рядків. (Про те, щоб не наступати на грядку, уже писано-переписано). Загальновідомо, що найкраще садити суницю на кількарічній цілині, а от садити по картоплі чи томатах – погана ідея. Та в житті не завжди маєш розкішний вибір, доводилося мені і по картоплі висаджувати нові грядки – іншого варіанту просто не було. Тому не варто зациклюватися на попередниках, чудово, якщо є можливість садити розсаду на грядку, де перед цим росла цибуля, але якщо нема такої можливості, то і нема. Садимо де прийдеться, а вже далі організовуємо оборот культур «по науці». Як визначити на грядці 30 см (відстань між кущиками)? А просто – довжина ступні. Вам здається, що багато місця пустує? Ущільніть в перший рік цибулею чи часником. Чи хоча б чорнобривцями. А взагалі у нас краще не допускати загущення грядок. Хороша провітрюваність в умовах вологого прикарпатського клімату – річ не остання! Коли садити? Найправильніше весною, середина квітня – середина травня, при цьому в рік посадки не допускати зав’язування ягоди – обривати усі квітконоси. При літньо-осінній посадці сорти КСД (короткого світлового дня) почнуть випускати квітконоси наступної весни, але урожай буде меншим, ніж при варіанті весняної (попереднього року!) посадки. Одна загальна закономірність – чим швидше висадив розсаду минулого року, тим більший урожай у цьому році. Маю досвід успішної висадки розсади на початку листопада (так вже сталося – коли отримав, тоді і посадив), але зазвичай до початку жовтня ці роботи припиняю.
Перед посадкою рекомендують провести термічне обеззараження розсади. Мабуть, це правильно. Але надто клопітно. Тому в мене і виходить, що основні методи боротьби зі шкідниками – Актофіт та вирізання враженого листя. При сильному зараженні надаю перевагу викорчуванню куща. Жодних добрив чи ще чого при висадці розсади не додаю – десь-колись прочитав, що на «пісному» краще приживається. Можливо, так неправильно, але ще жодного разу якісна розсада, висаджена вчасно, у мене не пропала. А от надалі регулярно підживлюю усім тим, що є під рукою. На 90 відсотків це щедре проливання збродженим настоєм кропиви та мульчування травою з газонокосарки. (Два слова про настій. Набиваю повне відро нарізаною серпом кропивою і заливаю до верху водою. Бродить тиждень-два. Розводжу 1:10.) І кропива, і газон у мене «під рукою», зручно тим, що не треба кудись іти, домовлятись, організовувати доставку... Усе інше застосовую епізодично. Це і перепрівший гній, курячий послід, настойка попелу і навіть розбавлена сечівка власного розливу.
Моя мета – не максимум урожаю будь-якою ціною, а розумна кількість «еко» ягоди при мінімумі фінансових та трудових зусиль. Звичайно що полоти грядки та вирізати зайві вуса суниці доводиться постійно. Та варіант застосування пластикової мульчі без інших компонентів інтенсивну (крапельний полив, високі гряди, вузол феригації…) на мою думку не спрацює. (Наприклад, у мене кроти вільно гуляють по суничнику. Я з ними не борюся, бо вважаю, що вони у мене борються з личинками травневого жука. Нариті купи землі я без проблем розправлю плоскорізом. А як би це виглядало під плівкою чи агроволокном?) Легко згоджуюся, що мої грядки не такі урожайні, як у людей, що грамотно застосовують інтенсивні технології. Та розумним підбором сортів і працею, що виконується з любов’ю, і мені вдалося досягнути непоганих результатів. У сезоні 2011 сорт Ольвія видав урожайність на рівні 3 кг з квадратного метра. (Кращі, найздоровіші кущі дали до 1 кілограма ягід кожен. А от найгірші, найбільше вражені кліщем, дали десь на рівні по 100 грам ягід. Тому то я і надаю перевагу викорчуванню сильно вражених кущів). Чесно визнаю, що жоден інший мій сорт (нагадаю, їх у мене понад 30) не перевершив урожайність Ольвії.
Десь з кінця червня стан листового апарату в усіх сортів видимо погіршується. Та все одно до повного скошування листя у сезоні 2011 дійшло лише на сорті Розана Київська. На всіх інших обмежився, як завжди, поступовим видаленням саме хворих листочків, здорові при цьому залишаються на місці. (Безперечно, що на великих площах сортів КСД простіше буде разово скосити все листя після закінчення плодоношення.) На сортах НСД (нейтрального світлового дня) хвороби листового апарату (в основному різні плямистості) у другій половині літа дошкуляють сильніше, ніж на сортах КСД. Задля ягоди доводиться залишати багато враженого листя – тобто неминучий вибір із двох лих. Фітоспорин же у мене проявив себе далеко не так добре, як Актофіт (можливо, я просто щось напутав з приготуванням), тому, починаючи десь з початку вересня, я вирізаю нові квітконоси (мова про сорти НСД!), а десь з третьої декади вересня вирізаю всю невизрівшу ягоду. Це дає змогу кущам наростити до зими достатньо нового листя. (Проблем з перезимівлею усіх сортів у мене досі не було. Певний вийняток склав сорт Альбіон, у якого не перезимували 3 (із приблизно 35) пізно вкорінені розетки. ) Що ж, у жовтні у мене суничної ягоди вже нема. Та скажу відверто – якість навіть вересневої ягоди уже відчутно гірша за якість серпневої. Суниці у нас в цей час уже просто не вистачає тепла! Таким чином жовтнева ягода у мене ну зовсім ніяка – нема за чим шкодувати.
Звертаю увагу, що сорти НСД не варто (у нас в усякому разі) вирощувати довше, як 2 роки – перший рік посадочний, другий – отримання ягоди. Розкорчування – у кінці вересня - на початку жовтня 2-го року. Все таки ці сорти плодоносять 3-4 місяці, тоді як сорти КСД в середньому 3 тижні в році.
Жодного накриття суниці на зиму я не застосовую. Зима на Прикарпатті не сибірська. Проблеми з зимівлею можливі хіба при вирощуванні у нас сортів, котрі виводились для субтропічного клімату (є і такі). Ставку на такі (субтропічні) сорти, звичайно ж, робити не можна. Раціональний підбір сортів – окрема цікава і доволі обширна тема. Буде час, буде натхнення…

Я не стверджую, що роблю все правильно і що не можна зробити краще. Переконаний, що серед членів нашого клубу не в одного досягнення переконливіші. Мій аматорський суничник – для моєї душі. Не для рекордів і не для прибутків. (Зрештою, на що можна розраховувати на сотці-двох ягідника?) Моє заняття суницею – приклад того, як при мінімумі знань і мінімумі практичного досвіду можна мати результат, за який не соромно.
Сезон 2011 проходить під девізом «жодного дня без суниці». Були дні (на початку червня, коли вал давала Ольвія) коли я збирав пару відер ягоди, а були і дні, коли просто пару ягід (десь у кінці липня, коли Пандора, найпізніший з моїх сортів КСД, завершила плодоношення, а сорти НСД тільки запускали 2-гу хвилю). Зараз, на середину серпня, щоденний збір досяг піку 2-ї хвилі - 300-500 грамів. Так, по моїй оцінці, буде десь до 25-30 серпня. Далі рівень впаде до щоденних 100-200 грам. (Особливість плодоношення 2-ї хвилі сортів НСД у тому, що відсутній яскраво виражений пік, сплеск урожайності, як це має місце у сортів КСД та НСД у червні.)
Дві практичні поради наостанок. Перша – садіть стільки суниці, скільки зможете належно обійти без сторонньої допомоги. Ваші близькі, у кращому разі, допоможуть хіба збирати ягоду, та й то не завжди. На суничнику кожен з нас – самотній воїн. Якщо сил вистачає лише на 20 кущиків, то і садіть 20. Не мучте ні себе, ні суницю. Друга порада – не вірте в суничні байки (наприклад про суницю, що росте в квартирі і дає 20 кг ягоди з одного мішка).
Дмитро
ЗдОрово!
Это твой первый литературный опыт?
Ivann
привіт, Дмитре!

Так, це перша проба пера msn-cool.gif
Дмитро
Привет, Иван.
Может быть, попробуешь написать цикл статей? Думаю, у тебя получилось бы.
Николай
Иван, мне тоже понравилось. Правда только пробежался по тексту - нет времени детально посмотреть и разобраться. Если хочешь расширить круг коллег, то советую перевести на русский и потом предложить какому-нибудь русскоязычному изданию. Уверен, что такую статью возьмут в номер и ещё рубли заработаешь на новые сорта... icq03.gif
Веснянка
Цiкаво. Хист!
Ivann
Останні привіти суничного літа.
Елсіноре.

КЄ

Гігант Джорнея
Ivann
Міце Шиндлер

Мара де Буа

Основний урожай - від сорту Біг Бой

Николай
Иван, фотки интересные, но ооочень большие и с повторами, поэтому вчерашняя попытка открыть не удалась - не потянул комп. А с утру получилось biggrin.gif А почему только одна ягодка у Эльсионоре? Оборвал небось лишние цветки icq03.gif
И Мице Шиндлер только проявляет ремонтантность и поэтому ягоды такие невыполненные... icq11.gif Но всё равно по вкусу ягоды эта мадам самая вкусненькая... icq03.gif
Ivann
Николай, привіт!

Вантажив я фото впопихах - от і отримав хаотичний результат msn-biggrin.gif
У Ельсіноре справді одна ягода - намагаюсь не допускати нових, бо нема змісту.
Веснянка
Иване, як справи? Де ж ви?
Ivann
Всім доброго дня!

Після трьох морозних ночей з ягодами попрощались до наступного сезону... msn-cry.gif Справді шкода, бо зараз погода така, що для альпійки та ремонтантної малини ще цілком тепло. Але, але...
Якщо дозволить час та погода, то посаджу в кінці жовтні-на початку листопада ще 2-3 грядки суниці (Планую розширити Вебеніл, Пандору і відсадити пару кущиків Белле Бурбонайзе.
Николай
Иван, а не прбовал утеплить грядочку укрывным материалом? Всго-то пару ночей, а потом опять тепло будет.. biggrin.gif
Ivann
Николай, привіт!

Не хотілося заморочок. Як на мене якість тої ягоди, що можна отримати в другій половині жовтня, досить низька. "Овчинка выделки не стоит"...
Николай
Иван, а я не согласен. Мой Президент очень хорошо на осенний вкус. Обязательно поделюсь с тобой. icq03.gif
P.S. А свою статью так и не перевёл... icq11.gif Может сделаешь новогодний подарок для тех кто не владеет нашей мовой icq03.gif
Ivann
Та лінь мені. Та й нема там чогось нового чи надзвичайно цінного... - чого ж час марнувати? А загальний смисл і так легко зрозуміти - ну що то за різниця між українською та російською мовами???
Ivann
Сьогодні 10 грудня! Теплої (майже) погожої зимової днини викорчував останні 3 кущики Хумі Гранде. Нема вже у Івана такого сорту... На грядочці, де ріс цей сорт, недавно посадив смородину Ювілейна Копаня...
А от розсадити восени Пандору та Вебеніл не встиг... Зате встиг викорчувати 5-7 плодових дерев, що добрих плодів або не давали, або давали вкрай мало. Ех! Ломати не будувати! msn-biggrin.gif
Николай
Так это ж сколько места для твоей любимой ягодки освободилось... icq03.gif
А насчёт посадки клубнички, то я как-то и в январе высаживал - благо погодка шепчет. biggrin.gif Только ком побольше бери и всё будет отлично.
Ivann
Аномально суха осінь не сприяла бажанню пересаджувати суницю msn-biggrin.gif А грудень справді на диво сприятливий, принаймі досі (???) Стримують мене деякі сумні факти з мого попереднього досвіду - а саме пересадка отриманих поштою саджанців наприкінці березня. Тоді після висадки пішли морози і випад досягав 60-80 відсотків висадженого...
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Форум IP.Board © 2001-2014 IPS, Inc.