Ежевичный сад
Клубы по интересам

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

37 страниц V   1 2 3 > »   
Ответить в данную темуНачать новую тему
> Іванова суниця 2010
Ivann
сообщение 6.5.2010, 15:22
Сообщение #1


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



Іванова суниця 2010.
Усе про мою суницю.
Особисті враження, оцінки, сподівання. Мої сорти (відомі та невідомі) суниці ( ананасної крупноплідної (клубніки), СПГ (сунично-полуничні гібриди – земклуніки) та суниці альпійської дрібноплідної. Моя нехитра агротехніка.

Суниця – дуже вдячна культура. Нескладна в розмноженні і догляді. За кілька років можна зібрати пристойну аматорську колекцію сортів на 10-30. При мінімальному догляді ця ягода обов”язково віддячить урожаєм. Смакові достоїнства безсумнівні. Не приїдається! Ніколи не з”їсиш її так багато, щоб не можна було з”їсти ще.
Початок колекції.
Років 15 назад колекція почалася з 1 сорту. Кущиків було десь 10-15. Назву сорту досі не знаю. (Для себе називаю її Стара Вікторія – бо давно вона в мене). Цей сорт настільки сподобався (перш за все смаковими якостями), що 10 років не докладав особливих зусиль для пошуку якихось інших. У Калуші (передгір”я Івано-Франківської області, десь 49 паралель з маленьким хвостиком, висота над рівнем моря порядку 300 м., зона достатнього та трохи надмірного зволоження – порядка 800 мм опадів на рік) перші „зальотні” ягоди дозрівають на початку червня. Останні ягоди – в кінці червня. Масовий збір у 2-ій декаді червня. Cолодко-кисла ягода насиченого червоного кольру. Перші ягоди дуже великі, в середньому розмір ягід на рівні і перевищує Гіганта Джорнея та значно перевищує розмір Зенги Зенгани . Загальна урожайність вище середнього рівня. Один з найурожайніших сортів, та поступається Зензі Зенгані. Листя крупне, темно-зелене. Стійкість до шкідників та хвороб ягід і листя доволі висока.
Цей сорт разом з Максі були довгий час моїми базовими. Та цього сезону радикально скоротив площі під обома – колекція перевищує 30 найменувань, потрібно давати площу новинкам.

Сообщение отредактировал Ivann - 6.5.2010, 15:24


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Николай
сообщение 6.5.2010, 23:21
Сообщение #2


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 3750
Регистрация: 17.10.2008
Из: Беларуси, рядом с Лиозно

Дача в:Беларуси



Іван, з почином тебе! Буде ще краще, якщо і фото ми побачимо. І де твоє фото – бо я тебе не пізнаю, коли зустрінемось.
(Маленькая ремарка для россиян. Чтобы почувствовать красоту украинского языка надо пару букв читать по другому: буква е в украинском тексте читается как русская э, а и – как ы. Только и всего. Ну і - это понятно, что и. А теперь попробуйте прочитать фразу ещё раз, но правильно… Ну и как, получилось?)


--------------------
Предпочитаю с друзьями общаться на ТЫ и по именам...
https://t.me/v57v1
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Vlada
сообщение 7.5.2010, 5:08
Сообщение #3


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 5551
Регистрация: 18.4.2009
Из: Средняя Волга

Дача в:Средней Волге



Та ми знаємо...


--------------------
Делай, что должно, и будь, что будет
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Ivann
сообщение 7.5.2010, 11:34
Сообщение #4


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



Ще один невідомий сорт зі мною більше 10 років. Це або земклуніка якась, або справжня (мускатна) полуниця. Цей сорт вражає невибагливістю та суперживучістю (збутись його практично неможливо – вуса продукує весь сезон, виживає межи бур”янів, такому дай волю – швиденько весь город заполонить!). Плодоношення лише в червні. Листя ворсисті. Квітконоси високі. Напасті його не беруть. Яка урожайність на грядці уже не пам”ятаю – давно обмежую його життєвий простір найгіршими ділянками саду (то десь під плотом, то під малинами). Ягода маленька. Крупніша і значно крупніша, ніж у альпійської суниці, але до ананасної суниці ох як далеко! Розмір розміром, зате дуже цікавий дуже своєрідний смак. Це не та ягода, яку їв би, і їв би. Покуштуєш одну – зразу ясно, що це щось особливе, на інше не схоже. Можливо, це ягода для гурманів, але мені не дуже подобається. Хоча красива – оригінального бузково-фіолетового кольору. М”яка, нетранспортабельна.
Одним словом, трошечки та для себе таку ягоду варто мати.


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Светлана К
сообщение 7.5.2010, 12:26
Сообщение #5


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 5471
Регистрация: 23.1.2010

Дача в:130 км от Москвы (восток)



Ребята! Я уже оболдела! Понимаю, но не все! Можно с переводом
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Ivann
сообщение 7.5.2010, 14:15
Сообщение #6


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



Светлана, привет!
Эта темка на 90% - личные эмоции. Можно просто сказать - Иван любуется и хвастается своей земляникой. Чего-то особо ценного здесь не будет. Смотрю на себя трезво - я простой аматор и реально предложить какие-то стоящие идеи не могу.
Эмоции же мне проще выражать на родном - украинском языке. (Очень прошу поверить, что решение писать на украинском совершенно не имеет политического, шовинистического или любого другого негативного подтекста!) Каждый язык красив и богат. А земляника - она достойна воспевания на всех языках! Пусть те же арабы с любовью пишут про нее своей вязью. Каким богатым и многогранным станет наш форум!


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Ivann
сообщение 7.5.2010, 15:38
Сообщение #7


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



Років 5-6 назад прийшов до висновку, що сортовий асортимент суниці треба розширювати. А то у сусідів ягода на 7-10 днів швидше, ніж у мене! Інтернету у нас ще не було (кам”яний вік ще тривав), Дістати щось в провінційному райцентрі – справа складна. Джерел інформації – обмаль. Знайомий садовод з Львівської області (серйозна і порядна людина) торгував у нас на базарі щепами і якось завіз нову суницю. Сказав, що вона з Німеччини, крупноплідний сорт, а назва, начебто (бо точно не пам”ятає) Максі. Десь з 2005 року цієї суниці Максі напродавав він багато, та й сама вона пішла по людях. Отож зараз у нас це далеко не екзотика. Ось мої враження від цього сорту у 2009 році:
Максі. У нас дозрівання починається на початку червня.. Масовий збір у 2-й декаді червня. Cолодко-кисла ягода червоного кольру, світліша, ніж ягода Старої Вікторії. Перші ягоди дуже великі, можуть мати невелику порожнину всередині . В середньому розмір ягід на рівні і перевищує Гіганта Жорнея та значно перевищує розмір Зенги Зенгани . Крупне зелене листя, світлішого відтінку, ніж у Старої Вікторії. Загальна урожайність вище середнього рівня. Один з найурожайніших сортів, поступається лише Зензі Зенгані. По смакових якостях – один з лідерів за кілька минулих років (смак, на мій погляд, поступається смаку Рожевої Улюбленої, Ольвії та Ерлі Глоу; є десь на рівні Гіганта Жорнея та Старої Вікторії). Стійкість до хвороб ягід і листя низька – можливо я допустив надмірне загущення...


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Светлана К
сообщение 7.5.2010, 16:42
Сообщение #8


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 5471
Регистрация: 23.1.2010

Дача в:130 км от Москвы (восток)



Ванечка! У меня поверь не тоже никакого негатива. Просто я не все понимаю Если тебе так удобно то конечно пиши - буду переводить...
Не обижайся на меня!
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Ivann
сообщение 9.5.2010, 8:11
Сообщение #9


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



Просто я.



Моя суниця після дощику (а мо то була тропічна злива?!)






Сообщение отредактировал Ivann - 9.5.2010, 8:23


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Vlada
сообщение 9.5.2010, 9:26
Сообщение #10


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 5551
Регистрация: 18.4.2009
Из: Средняя Волга

Дача в:Средней Волге



Ivann, а что за речка у Вас? Напомнила Иртыш.
И ручеек у Вас классный после дождика msn-biggrin.gif


--------------------
Делай, что должно, и будь, что будет
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение


Ivann
сообщение 9.5.2010, 11:57
Сообщение #11


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



То північний берег невеликої гірської річки Лімниця. З Іртишем буде як слон і Моська. Та хай маленька, зате чиста та гарненька!


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Vlada
сообщение 9.5.2010, 12:04
Сообщение #12


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 5551
Регистрация: 18.4.2009
Из: Средняя Волга

Дача в:Средней Волге



Да на Иртыше всякие протоки и перекаты есть! biggrin.gif


--------------------
Делай, что должно, и будь, что будет
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Николай
сообщение 10.5.2010, 10:45
Сообщение #13


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 3750
Регистрация: 17.10.2008
Из: Беларуси, рядом с Лиозно

Дача в:Беларуси



Іван, бачу, що дня тобі мало і вночі працюєш... я про фото ягоди. biggrin.gif

Сообщение отредактировал Крот - 11.5.2010, 23:01
Причина редактирования: правка


--------------------
Предпочитаю с друзьями общаться на ТЫ и по именам...
https://t.me/v57v1
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Ivann
сообщение 11.5.2010, 15:13
Сообщение #14


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



Минулими вихідними заготував відро кропиви. Не подрібнював – не так ліньки, як неохота зайвий раз пожалитись. Виставив у сад в тіні старої крислатої аличі. Залив водою. Хай настоюється до наступних вихідних! Це для підживлення. (Начебто і лікувальна дія кропиви помічена людьми – не раз читав у інтернеті. Та стверджувати чи заперечувати її дієвість проти хворіб та шкідників суниці я не берусь.) Дешево і сердито! Братиму 1-2 л цього настою на відро води. А далі під кущики суниці (приблизно по пів-літра на кожен), скільки настою вистачить. Усе, як то кажуть – на око.
Вчора висаджував на молоді посадки суниці розсаду чорнобривців. Шкода лише, що розсади мало. А ще намагаюсь не виполювати самосів календули – хай росте. І краса, і яка-неяка профілактика нематоди. (Якщо вірити тому, що пишуть про чорнобривці і календулу в різних джерелах). Потім на місці подрібню секатором – щоб забране з грядки на грядці і залишилося.
Сьогодні в магазинчику КОЗа придбав АКТОФІТ (27 гривень за 200 мл флакон; давно використовую і задоволений ефективністю) і ФІТОСПОРИН (вперше, поки лише надіюсь, що 20 гривень не піде на вітер).
Ніхто не ставить питання отримати рекордні врожаї. Що потрібно аматору? – Хай невеликий, проте екологічно чистий врожай для себе.


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Vlada
сообщение 11.5.2010, 16:24
Сообщение #15


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 5551
Регистрация: 18.4.2009
Из: Средняя Волга

Дача в:Средней Волге



Хорошо Вам, крапива растет сама собой... А у нас за ней ехать надо куда-нить километров за 100 msn-cry.gif


--------------------
Делай, что должно, и будь, что будет
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Ivann
сообщение 11.5.2010, 16:55
Сообщение #16


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



Після Максі темпи поповнення колекції різко зросли. Брав те, що можна було дістати на місці. Не докладаючи великих зусиль та не витрачаючи значимих коштів. Джерела були не дуже надійні – сортової чистоти ніхто не гарантував та й самих назв сортів часто не знали. Багато з цього як прийшло, так і пішло. Зокрема у старого місцевого садовода-мічурінця 5 років тому купував 3 сорти суниць, а реально виявилось 7-9. Усе у нього добряче переплуталось (от і доречна порада Миколи садити сорт від сорту з на пів-метра – метр).
З того періоду у мене зараз Зенга Зенгана та Рожева Улюблена. (Ці сорти мають у нас на Дачному Клубі свої окремі сторіночки). Тому лише трохи особистого погляду:
Зенга Зенгана.
Середньо-пізній сорт – серед моїх у 2009 році найурожайніший. Смакові якості загалом вище-середнього рівня . Але в 2009 році в умовах Калуша при прохолоднім травні і початку червня ягода була , я б сказав, занадто кисла – а це не підходить любителям солодких плодів! При потеплінні відношення кислота-цукор збалансувалося. Стійкість до хвороб ягід (ох ця сіра гниль!) низька, та не зважаючи на це Зенга Зенгана, займаючи 20% площі суничника, дала минулого сезону приблизно 50% валового збору якісних ягід – не великих , але і не таких дрібних.
Рожева Улюблена (самоназва).
Я б сказав – сорт ранньо-середнього - середнього періоду дозрівання. В 2009 році у Калуші початок дозрівання – на початку червня. Еталон смаку. Дуже солодка десертна ягода ніжного рожево-червоного кольру. Кислота на смак не відчувається зовсім. Розмір ягоди – на рівні Зенги Зенгани . Дуже глибоко посаджене насіння зумовлює оригінальну поверхню плоду – на вигляд ягода наче зроблена з бджолиних сот (нагадує поверхню сорту Міце Шиндлер). Крупне темно-зелене листя. Загальна урожайність нижче середнього рівня. По смакових якостях –найкраща за кілька минулих років. Стійкість до хвороб ягід і листя дуже висока.


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Светлана К
сообщение 11.5.2010, 20:00
Сообщение #17


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 5471
Регистрация: 23.1.2010

Дача в:130 км от Москвы (восток)



Иван,Привет! Хочу тебе рассказать, как я делаю зеленое удобрение для подкормки..Раньше можно было достать навоз, но сейчас это и дорого - да его и не достать. В деревне все фермы перестали работать. Вот и приходится тоже мудрить...
Я беру бочку с плотной крышкой, нарезаю травы (крапива одуванчик и другие сорняки), туда добавляю остатки хлеба и старое варенье и ставлю все бродить на неделю с закрытой крышкой. Вот эту бражку добавляю в лейку и поливаю растения. Мне кажется, что такая подкормка им нравится. Растения и цветы от него колбасятся... Попробуй!
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Ivann
сообщение 13.5.2010, 16:36
Сообщение #18


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



Також років 5-6 тому з Києва, фірми Агрус (магазинчик на проспекті Перемоги) мені дістались три нові сорти: Богота, Гігантелла та Чамора Турусі. Вони доволі пізнього терміну дозрівання і до появи у мене (у 2009 році) Пандори були моїми самими пізніми. Гігантелла (крім того, що дісталась мені від фірми Агрус) також з”явилася у мене з місцевих джерел. Мої обидві Гігантели та та Чамора Турусі схожі між собою як листям, так і ягодою. Я б сказав – якщо і є між цими сортами відмінність, то виявити її непросто. Чим далі, тим більше схиляюсь до того, що це не три сорти, а один. Хоча...
Фото Чамори Турусі з розсадника Шоні. (Моя така ж сама)
http://shoni.kiev.ua/strawberry/chamoraturusi.htm



Ще потрібно згадати, що під назвою Чамора Турусі ходить не один сорт великої суниці. На виноградному форумі є дуже багато фотографій Чамори із зовсім не такою ягодою (хоча також дуже великою).
Гігантелла та Чамора мають шалену рекламу в Україні та Росії. Що особисто можу сказати про цих гігантів? - Справді окремі перші ягоди дотягують розміру невеликого яблука, але, на мою думку, це і всі достоїнства. Ягода кисло-прісно-солодка. Баланс кислота-цукор значно гірший, ніж у Зенги Зенгани, гірший, ніж у Боготи. Загальна урожайність середнього рівня (у 2009 році краще, ніж у Рожевої Улюбленої). Середня стійкість до хвороб листя, більш краща до хвороб ягід. Кліщем вражається сильше, ніж решта моїх сортів. Можливо , це сорт для регіонів з більш теплим і сухим літом.
Зате досвід показує – поставте дітям, чи гостям миску різної суниці, - в першу чергу руки тягнуться за Гігантелою та Чаморою. Розмір!!!
Богота
Серед моїх пізніх – найкращий по сумі всіх показників (Зенга Зенгана – середньо-пізня і , звичайно, по смаку на голову краща, а Пандора тільки очікує першого цвітіння). Перші ягоди розміром трохи не дотягують Гігантелли, але більші, ніж у Максі. Ягода солодко-кисла, швидше солодка і має специфічний присмак, який важко описати і який може не всім сподобатись. Загальна урожайність вище-середнього рівня. Середньо-стійка до хвороб листя і ягід. (Хворих ягід більше, ніж у Гігантелли; зате і загальний урожай суттєво більший!)


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Ivann
сообщение 14.5.2010, 16:43
Сообщение #19


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



Від розсадника Лопатенків (Кіровоград) у мене 2 сорти: Референта і Ерліглоу. Третій рік не натішуся Ерліглоу. Минулого сезону серед моїх вона виявилась найбільш десертною. В Референті, швидше всього, розчарувався. Не так справа у смаку ягоди, як у її надмірній твердості. Ну, не прихильник я твердої суниці. Хай вона чудова для транспортування та зберігання, але якщо їсти свіжу – то краще таку, як Ерліглоу.
Earliglow (США). Має на нашому форумі окрему сторінку. Трохи особистих вражень.
В 2009 році у Калуші початок дозрівання – 25-27 травня. Почала дозрівати першою разом з Ольвією. Перші ягоди в прохолодний травень-початок червня дещо менше смачні, ніж ті , котрі достигали ближче до середини червня. Тобто при потеплінні смак покращується і сорт по цій якості виходить на перше місце, перевершуючи навіть Рожеву Улюблену. Загальна урожайність була нижче середнього рівня. Стійкість до хвороб ягід і листя дуже висока.
Референта. Непоганий нейтрал. Але слабке вусоутворення. У 2009 році три кущі дали один вус на трьох! Смак, як для нейтрала непоганий, хоча більшість сортів разового збору куди смачніші! Непогана стійкість до хвороб та шкідників. Відмовлятись від Референти поки не буду, але мати більше, як 5-8 кущиків – думаю, що це не варто.


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Ivann
сообщение 15.5.2010, 20:45
Сообщение #20


Завсегдатай Клуба
*****

Сообщений: 2540
Регистрация: 24.10.2009

Дача в:Івано-Франківська обл. Україна



Ольвія і гриби. 15 05 2010.




ЕРЛІГЛОУ 15 05 2010.





Морський Пейзаж 15 05 2010. (Посадка цієї весни - Отримав в подарунок від пана Миколи з Гадяча!)


--------------------
Mach mit, Mach’s nach, Mach’s besser
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение



37 страниц V   1 2 3 > » 
Ответить в данную темуНачать новую тему
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0




Текстовая версия Сейчас: 19.3.2024, 8:34
Реклама на форуме